BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Czym należy kierować się wybierając kółka z hamulcem lub bez?

kółka z hamulcem

Kółka do mebli z hamulcem to elementy, które zwiększają funkcjonalność mebli. Dzięki nim meble mogą być w prosty i wygodny sposób przesuwane. Należy jednak pamiętać o tym, że poszczególne kółka mogą różnić się budową, która przekłada się między innymi na ich płynność ruchu oraz trwałość.

Kółka do mebli

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne kółka do mebli. Mogą to być zatem kółka stałe oraz kółka obrotowe z hamulcem lub bez. Poszczególne modele różnią się zastosowaną konstrukcją, która umożliwia ich zastosowanie w odmiennych typach mebli. Ponadto, kółka mogą posiadać obrotową głowicę, która przytwierdzona jest do płyty montażowej. W tym przypadku dzięki otworom w płycie przytwierdzenie kółek do korpusu mebla nie stanowi problemu. Poza tym kółka mogą być przytwierdzane za pomocą widelca z otworem montażowym lub za pomocą wkręcanego w mebel trzpienia.      

Kółka do mebli bez możliwości obrotu

Kółka do mebli, które nie mają możliwości obrotu są zwykle montowane w przypadku mebli przesuwanych w linii prostej. Mogą to być zatem rozkładane kanapy, w przypadku których stosuje się również mniejsze rolki meblowe.

Kółka do mebli obrotowe

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są kółka obrotowe z hamulcem lub bez. Kółka z hamulcem od Belmeb polecane są w przypadku konieczności unieruchomienia mebla. Mogą być zatem stosowane w stolikach lub szafkach. Kółka bez hamulców mogą być z powodzeniem montowane w fotelach czy meblach biurowych.

Cechy dobrych kółek do mebli

Kółka do mebli z hamulcem lub bez powinny zawsze być wykonane w sposób zapewniający ich cichy oraz płynny ruch. Ponadto, powinna być możliwość użytkowania tego typu produktów na zróżnicowanym podłożu. Kółka z hamulcem lub bez powinny jeździć płynnie zarówno po twardych panelach, jak i po dość miękkich wykładzinach dywanowych.