BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Aranżacja małej łazienki z Equipe

Equipe

Aby urządzenie mieszkania było radosnym doświadczeniem, warto przed przystąpieniem do prac dokładnie ustalić kolorystykę, która będzie dominowała i nada spójność całości. Często trudności można napotkać w małych łazienkach, w których łatwo popełnić aranżacyjne błędy. Aby ich uniknąć, warto zastanowić się nad najważniejszymi kwestiami, czyli ścianami i podłogą, które są największymi elementami wnętrza. Jest to tym bardziej istotne, że położenie źle wybranych płytek trudno naprawić bez remontu.

Equipe w małej łazience


W dzisiejszych czasach jest ogromny wybór płytek w różnych rozmiarach i fakturach. Można również wybrać płytki z kilku materiałów jak ceramika czy gres. W małych łazienkach szczególnie dobrze sprawdzają się płytki małoformatowe, które łatwo dopasować do powierzchni i tworzyć z nich niepowtarzalne wzory. Z drugiej strony duże płytki w małej łazience trudniej ułożyć, aby zachować estetyczny wygląd. Na ścianach świetnie sprawdzają się płytki w kształcie cegły, a na podłogach można zaszaleć z ciekawymi kształtami sześcianu. Duży wybór takich płytek Equipe ma firma https://home100.pl/equipe. Aby wyróżnić strefę mokrą pod łazienką i przy umywalce warto zdecydować się na mozaikę.

Equipe

Najlepsza kolorystyka dla małych łazienek


Kolor w aranżowaniu wnętrz to jedna z najistotniejszych kwestii, która wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale również na stan psychiczny osoby, która w nim przebywa. W małych wnętrzach warto postawić na jasną kolorystykę. Ciemne barwy optycznie jeszcze bardziej zmniejszą przestrzeń, co zdecydowanie wpłynie na komfort przebywania w takim miejscu. Płytki Equipe mają szeroką paletę jasnych barw, od ciepłych beży, przez pastele, po klasyczne szarości. Dzięki takiej stonowanej bazie można poszaleć z innymi dodatkami, a całość nie będzie przytłaczająca.